meinkreuz1

اطلاعیه :

عیسی مسیح می فرماید ، اما به همه شماکه سخنان مرا می شنوید ، می گویم که دشمنان خود را دوست بدارید و به کسانی که از شما نفرت دارند ، خوبی کنید برای آنانی که به شما ناسزا می گوینددعای خیر کنید برای افرادی که به شما آزار می رسانند برکت خدا را بطلبید. لوقا 6: 27

 

     

برادر عزیزمان ارمان رشدی، استاد الهیات ومعلم کتاب مقدس در اغوش خداوندمان عیسی مسیح خوابیدن روحش شد و یادش همواره گرامی باد .


    

به عنوان یک جامعه بین المللی ما می خواهیم با ارائه امکانات وترجمه به زبانهای مختلف این فرصت را به عزیزان که حتی زبان المانی را متوجه نمی شوند بدهیم تا بتوانند با زبان خودشان از کلام خداوند لذت کامل راببرند. هر یکشنبه تیم ترجمه ما بزرگترین تلاش ممکن برای ترجمه خدمات به زبان های مختلف را انجام می دهد.(هر یکشنبه) به طور منظم به زبان های زیر  ارائه می شود زمان اول ساعت 9:30  - انگلیسی - چینی زمان دوم  ساعت   12:00 - انگلیسی - فرانسه - فارسی زبان های زیر اغلب (و نه هر یکشنبه) ارائه شده: قسمت اول  : 9:30 ساعت - روسیه - لهستانی - اسپانیایی قسمت دوم   12:00 ساعت - روسیه - اسپانیایی هدفون را می توان از  در ورودی سالن (طبقه همکف) تحویل گرفت . اخبار  بیشتر  را میتوانید ازاطلاعات کلیسا در سالن بالا دریافت کنید 
----------------------------------------------------

     در پارک شهر هامبورگ ۸۰ نفر از پناهجویان در یک تعمید دستجمعی 

به گزارش اف‌سی‌ان‌ان، در این لحظه ۸۰ پناهجو در مراسم غسل تعمید شرکت خواهند کرد – این افراد از اسلام به مسیحیت گرویده اند. خیلی سریع این تفکر بوجود می آید که: آنها فقط برای نتیجه مثبت پناهنگی اقدام به چنین کاری می کنند. ولی ایمان خود را تغییر دادن نیاز به قربانی بزرگتری دارد.
آلمان روز پدر را جشن می گیرد یا به عبارتی روز صعود عیسی مسیح  و یا هر دوی آنها را. آسمان آبی بدون ابر هامبورگ را پوشانیده. افرادی که زیر آفتاب استراحت می کنند, کسانی که در حال دویدن هستند و یا افرادی که با سگها به پارک آمده اند , تمام پارک شهر هامبورگ را پر کرده اند و در میان آنها : ۸۰ نفر در لباسهای سفید دیده می شوند. آنها نه لیوان آبجو بدست گرفته و روز پدر را جشن می گیرند و نه می خواهند زیر آفتاب کمی برنزه شوند ؛ بلکه چیزی که آنها را آنجا آورده تنها “خدا ” است. زیرا در این روز تعمید می یابند. ۸۰ زن و مرد از ایران و افغانستان که در برابر صحنه ای کوچک ایستاده و منتظر هستند تا کشیش ایشان را تعمید دهد. دوستان, افراد فامیل و اعضا کلیسا در کنار ایشان هستند. صداهایی که آکنده از هیجان هستند شنیده می شود, کودکان در میان نیمکتها در  حال بازی هستند. خانمها گلهای سفید به سر دارند و همه جا بوی ذغال کباب به مشام می رسد. مهشاد با خوشحالی فراوان می گوید : ” امروز روز بزرگی است برای ما” . شش ماه قبل این زن جوان همراه با شوهر خود امیر از ایران به آلمان آمده اند. در حال حاضر در یک کمپ پناهندگان در شهر بیلفلد زندگی می کنند. ولی برای تعمید خود به هامبورگ آمده اند. زیرا ” کلیسا آلفا امگا (خانواده کنونیشان) بعد از فرارشان از ایران به آنها پناه داده است. و مهشاد با اشتیاق می گوید: ” برای ما یک زندگی تازه شروع می شود.”
نا امید و مأیوس از اسلام
همانگونه مانند امیر و مهشاد در حال حاضر صدها پناهجو فراری می خواهند تعمید بگیرند. در تمام آلمان بسیاری از کلیساهای مسیحی آماری از هجوم چنین پناهجویانی را می دهد. به گفته کشیش بابایان فقط در کلیسای فارسی زبان هامبورگ ۱۹۶ نفر ایرانی و افغانی در امسال تعمید گرفتند. و همسر ایشون نسرین بابایان بر این باور است که این تعداد احتمالا” به ۵۰۰ نفر خواهد رسید.
بنا به گفته آقای بابایان” انگیزه برای تغییر ایمان برای اکثر آنها یکسان است: آنها از اسلام مأیوس هستند. “
همانگونه که شیما از ایران گفت: “من در تمام عمرم بدنبال صلح و سلامتی و خوشبختی می گشتم , در اسلام آنرا نیافتم” مسیحی بودن برای من حکم خوشبختی را دارد.
همچنین زوج جوان مهدی و سولماز چیزی را در مسیحیت یافتند که در تمام عمرشان در اسلام نیافته بودند: “محبت”. سو لماز می گوید: در اسلام ما همیشه در ترس زندگی می کردیم.ترس از خدا, ترس از گناه و مجازات گناه. ولی در مسیحیت برعکس خدا محبت است.
آیا به دین دیگر گرویدن برای گرفتن جواب مثبت پناهندگی است؟
و این خدا را امروز با نوای بربط و گیتارو سرودهای شاد جشن می گیرند. مردم که در رفت و آمد هستند می ایستند و با ناباوری  و تعجب همه چیز را نگاه می کنند.
یک زن مسن در گوشه ای با ناباوری می گوید: چه کسی را دارند گول می زنند؟. هر کسی که بعنوان پناهجو تعمید می گیرد همواره با این اتهام مواجه می شوند, که فقط برای جواب مثبت پناهندگی اقدام به این کار می کنند. برای اینکه بنا به آخرین خبر قانونی تغییر ایمان برای دریافت جواب مثبت پناهندگی تأثیر گذار است و می توانند بدینوسیله در آلمان بماند. برای بسیاری که دین خود را عوض کرده اند, در بازگشت به وطنشان برایشان خطر جانی دارد. در ایران و در افغانستان آنها را مرتد می خوانند و مجازات مرگ دارند.
اما تغییر دین یک پروسه طولانی می باشد. از نظر قانونی تغییر دین تنها دلیل ذهنی بعد از فرار است, همانگونه ازدواج نیز در قوانین قضایی آمده است. بطور مثال ازدواج و تغییر دین را می توان  دلیل اجازه اقامت نام برد. اینها دلایلی برای فرار هستند, که توسط پناهجویان حتی پس از سفرشان ساخته شده است. طبق قانون دلایل ذهنی برای فرار در اولین تقاضای پناهندگی در صورتی به رسمیت شناخته می شود که شخص از کشور مبدأ فعال بوده باشد. بطور مثال یک پناهجو می بایست از کشور مبدأ دین خود را تغییر داده باشد.
ایمان خود را در دادگاه ثابت کردن
یک پناهجو  در این موقعیت نه تنها می بایستی ایمان خود را در دادگاه ثابت کند, بلکه از دید کلیسا نیز بایستی ایمان او به اثبات برسد. تعمید در کلیسای فارسی زبان در کلاسهای حق جویان ماهها طول می کشد. و حتی شرکت در این کلاسها حتما” تضمینی برای پذیرفته شدن در تعمید و مشارکت مسیحی نیست. کشیش بابایان ( ۶۴ ساله) می گوید: “من اگر احساس کنم که شخصی با تمام قلب ایمان ندارد, او را تعمید نمی دهم.  ایشان بطور خاص به این اشاره کردند که من از افراد یک مزمور از حفظ شده یا طرز دعا کردن را نمی پرسنم. بلکه سؤال می کنم که چگونه زندگی ایشان تغییر یافته. زیرا ایمان مسیحی طرز فکر و جهان بینی را تبدیل می کند. و وقتی شخصی برایم تعریف می کند, شبها دوباره می توانم به راحتی بخوابد و یا قادراست دشمن قدیمی خود را ببخشد؛ آنجاست که می دانم که شخص از ته قلب مسیحی است.”
” هرکه ایمان نیاورد او نیز تعمید نخواهد شد.”
کشیش بابایان ایرانی ارمنی تبار اعتراف می کند که بسیاری هستند که نزد او می آیند و سعی دارند توسط تغییر دین شانس بهتری در روند پناهندگی خود بدست بیاورند. تقریبا” ۲۰ تا ۳۰ درصد افراد هستند که حقیقتا” بدنبال خبر خوش انجیل هستند. افرادی که تنها بعلت برگه تأییدیه نزد ما می آیند رد خواهند شد. و من ایمیلهای خشم آلود از افرادی که تعمید آنان رد شده است دریافت می کنم. و بسیار راحت بگم, هرآنکه ایمان نیاورد تعمید نخواهد یافت.باید توجه داشت که تنها تغییر دین از ترک خاک جلوگیری نمی کند. کشیش بابایان می گوید که تقریبا” ده درصد از افرادی که ایمان می آورند با این وجود ترک خاک می گیرند.
مسلمانان پناهجو مسیحیان را تهدید می کنند
ولی به هر حال کشیش بابایان تنها مانعی نیست که تعمیدیها که می خواهند تغییر دین دهند می بایست از آن عبور کنند.  آنانی که از اسلام روی برگردانیده می بایست در آلمان نیز نگران امنیت خود باشند. امیر و مهشاد هنگامی که یکشنبه ها قصد رفتن به کلیسایشان را دارند با لباسهای ورزشی کمپ پناهجویان را ترک می کنند. مهشاد می گوید ما وانمود می کنیم که برای ورزش بیرون می رویم. این دختر جوان زیبا و همسرش از همسایگان مسلمان خود می ترسند. ما اینجا متوجه شدیم که حتی در آلمان هم نمی توانیم با آزادی کامل مسیحی بودن خودرا اعتراف کرده و اعلان کنیم. و با کمی عصبانیت می گوید که مسلمانان قویتر از مسیحیان هستند.
در کمپی که در آن ساکنند , مسلمانان همسایه با اجبار آنان را  دعوت می کنند که برای نماز ۵ بار در روز جمع شوند. و هر کس که انجام ندهد یا مورد تهدید قرار می گیرند و ترسانده می شوند.” و این همان اسلامی است که ما نیز از آن فرار کرده ایم “. او و همسرش تا بحال چندین تهدید به قتل  دریافت کردند. ” ولی حتی شکایت نمی توانیم بکنیم چون مأموران امنیتی و مترجمان نیز در کمپ مسلمان هستند. و آنها نیز برادران هم کیش خود را پوشش می دهند. و مهشاد ۲۳ ساله مأیوسانه این مطالب را گفت.

همچنین سما ۲۴ ساله از کشور افغانستان از همسایه های خود ترس دارد که در یکی از کمپهای هامبورگ ساکن است.  در آنجا دائما” در برخورد با مزاحمتهای جنسی و حملات توهینی مواجه هستند. این زن جوان می گوید : ” محیط ما بسیار وحشتناک است.” و تهدیدهایی که می آید نه تنها از طرف همسایگان است بلکه همچنین از طرف مأموران امنیتی کمپ.
کسانی که تغییر دین داده اند تبدیل به مرطود شدگان می شوند.
پاستور بابایان گزارش می دهد که از اعضای کلیسا اکثرا” شنیده است که در کمپهای پناهجویی مورد تهدید قرار می گیرند. در ماهای اخیر حتی موردهایی بوده است که این خصومتهای کلامی به خشونت فیزیکی انجامیده است.” بسیاری از پناهجویان که به مسیح ایمان آوردند کتک زده شدند حتی یکبار به یکنفر با چاقو حمله شده که بشدت زخمی شده است. اینگونه افرادی که از اسلام به مسیحیت گرویده اند طرد می شوند. حتی بعضیها از خانواده و فامیل خود طرد می شوند. مانند امیر و مهشاد. پشت کردن به الله در کشورشان محکومیت مرگ دارد. شیما از ایران نیز از طرف هموطنان خود طرد شده و دشمنی دیده است. شیما با گله گزاری می گوید” اگر دوستان قدیمی من بشنوند که من مسیحی شده ام نمی خواهند دیگر با من ارتباط داشته باشند.” ولی با اینحال زمانی که در پارک شهر در دریاچه تعمید شد در چشمان او اشک شادی دیده می شد. و او تنها کسی نیست که با لرزیدن بخاطر  آب سرد دریاچه برای تعمید  وارد دریاچه شده بلکه با او ۸۰ نفر دیگر نیز تعمید گرفتند. هیجان , شادی, و ترس در چشمانشان دیده می شد. تصاویر کمیابی بود: در کنار دریاچه قایقهای کوچک و بزرگ دیده می شد. آسمان آبی روی هامبورگ و خورشید درخشان روی پوستهای سفید درحال درخشیدن است. کسانی که در حال قایقرانی بودند به آرامی پارو می زنند و با تعجب از کنار تعمیدیها عبور می کنند. افرادی که در کنار دریاچه هستند با شادی و سرود برای تعمید شدگان خوشحالی می کنند. و آنانی که تعمید یافته اند اجازه نمی دهند توسط تماشاچیان گیج شوند. حتی زمانیکه یک مرد مست شیشه آبجو خود را به طرف آنان پرتاب کرده و در آب تف می انداخت. و یکی از اعضای کلیسا فقط گفت : ” اهمیت ندارد”.
اتاق خبر اف‌سی‌ان‌ان

-------------------------

افشای جذب ایرانیان خارج از کشور توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی!

کار جذب ایرانیان خارج از کشور توسط وزارت اطلاعات از طریق واحدهای مربوط به سفارتخانه ها در هر کشور انجام می شود و فقط در آمریکا این کار بعهده افراد مشخصی است،پس از آنکه فرد شناسایی شد بسته به اینکه به ایران رفت و آمد داشته باشد یا خیر کارها تنظیم می شود!
دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی، هدف خود را تاثیرگذاری روی جریان‌های خارج از کشور گذاشته‌اند و خانواده‌های مختلف امنیتی هم‌اکنون در خارج از کشور مستقر شده‌اند. هیچ آمار رسمی در مورد تعداد کارمندان و پرسنل شاغل در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور وجود ندارد. با این حال، وزارت دفاع آمریکا، در ژانویه ۲۰۱۳ میلادی، با انتشار یک گزارش ۶۴ صفحه‌ای دربارهٔ وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ، به نقل از مگنوس رانستورپدر مصاحبه‌ای تعداد پرسنل این وزارت‌خانه را حدود ۳۰ هزار برآورد کرده است،اعضای این وزارتخانه در ادبیات رسانه‌ای ایران با لقب «سربازان گمنام امام زمان روحی له الفداء» شناخته می‌شوند،همچنین این وزارت خانه دارای دانشکده‌ای تخصصی به نام «دانشکده امام باقر» است.
یکی از اعضای سابق وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی که چند ماه گذشته به اروپا پناهنده شده است،پرده از نفوذ و فعالیت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در میان ایرانیان خارج از کشور برداشته است،وی گفته است: معاونت های ده گانه وزارت اطلاعات واحدهایی وجود دارد که مأموریتشان ایجاد هسته های تحت کنترل در درون اپوزیسیون خارج ازکشور است. به گفته این مأمور که خواست ناشناس بماند، وزارت اطلاعات مطالبی راکه برای ایجاد توازن میان جناحهای نظام لازم دارد به له یا علیه یکی از شخصیتهای بلندپایه نظام، یا جناحهای آن، از طریق این هسته ها در خارج از کشور مطرح می نماید.
وی در ادامه افزوده است:در بین این واحدهای معاونت اپوزیسیون از واحد خامنه ای، رفسنجانی، خاتمی و… نام برد. او در تعریف وظایف این هسته های تبلیغاتی در خارج از کشور گفت: « اینها افراد، گروهها و رسانه هایی هستند که از طرف وزارت (اطلاعات) مورد پشتیبانی محتوایی، مالی و تدارکاتی قرار می گیرند تا برعلیه یکی از جناحها یا شخصیتهای حکومت اسلامی تبلیغ کنند.افراد باید از طریق انتشار، سخنرانی، مصاحبه، حضور در مجالس، تلفن بر روی کانالهای رادیویی و تلویزیونی و غیره عمل کنند. رسانه ها باید خط دیکته شده و توافق شده را پیش برند و در انتخاب موضوعات، اخبار، مطالب، افراد، برنامه سازان به مسیر تعیین شده توجه کنند. سازمانها و گروهها نیز باید در اطلاعیه ها و انتشارات خود، سایتهای اینترنت، جلسات و سخنرانی خطوط دیکته شده را پیش ببرند ». وی اضافه می کند: « ما افرادی را در خارج از کشور داریم که کارشان عبارتست از تماس با چهره های سرشناس اپوزیسیون و خود را پیرو و یا هوادار آنها نشان دادن. آنها باید این نزدیک شدن را به طور فعال انجام دهند و با تعریف و تمجید از آن شخصیت تماسهای فردی با وی برقرار کرده و بباورانند که با نیت خوب و جهت مبارزه با حکومت اسلامی عمل می کنند. سپس بتدریج ضمن کشف افکار، عقاید، روانشناسی فردی، روابط و شبکه های همکاری این شخصیت اطلاعات را به وزارت بفرستند و در مقابل دستورات وزارت را در رابطه با این شخصیت بکار گیرند ». این مأمور ادامه می دهد: « ما از طریق برخی افراد که با ما همکاری دارند جمع کثیری از ایرانیان خارج از کشور را تحت اختیار داریم، بدین ترتیب که مأمور با افرادی چند در تماس است از آنها کسب اطلاع می کند و به آنها خط می دهد، آنها را بر له یا علیه کسی یا جریانی تحریک می کند و یا برای توزیع یک شایعه از آنها استفاده می کند ».او می گوید: « ما آنچه را که بعنوان موضوع عمده برای رسانه های خارجی باید مطرح شود تعیین می کنیم، در هر زمان از طریق امکانات رسانه های در اختیار خود، یک موضوع را مطرح کرده و سپس از شبکه خود به این جریان دامن می زنیم. با تلفن های مختلف به رادیو و تلویزیونها این موضوع را بصورت پرسش یا طرفداری و یا انتقاد مطرح کرده و آن رسانه یا آن برنامه ساز را وادار می کنیم که به واکنش بپردازد ».وی سپس اضافه می کند: « کار جذب ایرانیان از طریق واحدهای مربوط به سفارتخانه ها در هر کشور انجام می شود و فقط در آمریکا این کار بعهده افراد مشخصی است. پس از آنکه فرد شناسایی شد بسته به اینکه به ایران رفت و آمد داشته باشد یا خیر کارها تنظیم می شود. معمولاً کار جذب افرادی که به ایران می روند و می آیند بسیار ساده است و ریششان راحت در گرو می باشد. در مورد سایر ایرانی ها نیز از طرق مختلف اقدام می شود از جمله بوسیله دوست و آشنای آنها و شناخت از زندگیشان، نیازهایشان، مشکلاتشان و تمایلاتشان این کار انجام می شود ».
این شخص ادامه می دهد: « افراد، رسانه ها و تشکیلات متعلق به وزارت (اطلاعات) وظیفه دارند که در زمانهای معمول به کار خود بپردازند و نقش رسانه های یا بیطرف و یا مخالف نظام را ایفا کنند. البته مخالف آن بخش از نظام که تعیین و تعریف شده است. در این مواقع عادی هدف فقط پیش بردن اهداف کلی نظام است، یعنی دورکردن افکار از نوع مبارزه رادیکال از یکسو و مانع از شکل گیری یک خط متحدساز شدن از طرف دیگر. آنها به این دو وظیفه کلی ادامه می دهند تا در مواقع خاص مأموریت های مشخص داده شود. در آن زمان این نیروها باید به آن مأموریت بپردازند و از امکانات خود برای احراز آن استفاده کنند.» وی درباره این مأموریت ها توضیح می دهد: « مثلاً آنکه برعلیه فلان جریان اپوزیسیون یا یک تشکیلات و یا یک شخص وارد عمل شوند و اجازه ندهند که این جریان یا شخصیت مطرح شود و پا بگیرد، معمولاً جریان اینطورست که خط اصلی توسط تهران تعیین می شود و یکی از رسانه های شبکه وزارت، آنرا مطرح می سازد، بلافاصله وسایل ارتباطی دیگر شبکه و یا افراد درون آن کار خود را آغاز کرده و این خط را به پیش می برند. همه ابزارها به کار گرفته می شود: مطبوعات، اینترنت، رادیوها، تلویزیونها، تلفن و ارتباط فردی، تشکیل جلسه و سخنرانی، گردهمآیی و سمینار و امثالهم و غیره. همه راهها مجازند به شرط آنکه خط را به پیش برند و تبلیغات را تقویت کنند. هدف اشغال صحنه توسط موضوعات مورد نظر وزارت است »..
او هم چنین می گوید: « از دانشجویان بورسیه حداکثر استفاده می شود، آنها در هر سفر به ایران جلسات ویژه دارند و تخلیه اطلاعاتی شده و توجیه می شوند. علاوه بر این، گزارش ماهیانه باید بدهند و یا گزارش ویژه اگر لازم باشد. از همسران دانشجویان بورسیه برای نفوذ به خانواده های ایرانیان مقیم هر کشور استفاده می شود. مأموریت هایی مانند تلفن زدن به رسانه ها نیز با آنهاست. بعضی حتی دوره آموزشی قبل از اعزام طی کرده اند. در زمان حضور در هر کشور نیز گزارش های ویژه دارای ارزش حتی پاداش دریافت می کنند. هر چند زوج دانشجوی بورسیه تحت نظر یک مسئول اداره می شود که معمولاً با سفارت و یا مستقیم با تهران در ارتباط است ».این مأمور سپس میافزاید: «پر کردن صحنه تبلیغاتی و رسانه های خارج از کشور یک کار هماهنگ میان وزارت (اطلاعات) و وزارت خارجه و نیز چند سازمان دولتی دیگر مانند سازمان تبلیغات (اسلامی) است. بودجه آن از طریق چندین منبع از جمله دفتر ولی فقیه و نیز بودجه ویژه ای که ظاهراً برادر رفسنجانی اداره می کند تأمین می شود. چندین رابط در لندن کار توزیع این بودجه را در اروپا بعهده دارند و یک رابط در امارات نیز برخی دیگر از این افراد و رسانه ها را مورد حمایت مالی قرار می دهند. در دبی در پوشش یک شرکت تجاری این کارها صورت می پذیرد ».او می گوید: « چندین مورد بوده که پورسانتاژهای حق واسطه گری برای معاملات انجام شده توسط فلان شرکت خارجی در ایران به حساب رابط ها در خارج از کشور ریخته شده است. هدف آنست که رد کمتری از جانب دولت ایران در این بده بستانها به جای گذاشته شود. مواردی از حمل بسته های تریاک در کیفهای دیپلماتیک بوده که در خارج از طریق رابطها به عنوان پاداش به همکاران شبکه داده می شود ».این فرد سپس می افزاید: « در داخل وزارت مخابرات واحد کنترل تلفنها روزانه هزاران مکالمه را که از طریق کارتهای مخصوص و شماره های مخصوص انجام می شود مورد شنود قرار می دهد. این واحد در واقع متشکل از مأموران سپاه وزارت اطلاعات است که به کنترل شماره هایی می پردازد که از کارتهای شرکتهای ساخته وزارت اطلاعات در خارج استفاده می کنند. چند شرکت که توسط آقازاده ها مورد سرمایه گذاری قرار گرفته به ترمینالهای این واحد کنترل در ایران وصل هستند و تمامی استفاده کنندگان از کارتهای آنها مورد شناسایی و شنود قرار می گیرند ». او هم چنین اضافه می کند: « شناسایی مخالفان فعال در خارج از کشور و تهیه پرونده از آنها جزو وظایف اولیه شبکه است و آنها چندین کارشناس کامپیوتر برای این منظور به خارج از کشور ارسال داشته اند».وزارت اطلاعات به منظور کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی، حفاظت اطلاعات، به دست آوردن آگاهی‌های لازم ازوضعیت مخالفین داخلی و خارجی جمهوری اسلامی و در جهت پیشگیری و مقابله با فعالیت ها آنان علیه حاکمیت تشکیل شده است.تصدی این وزارت‌خانه را سید محمود علوی بر عهده دارد.